Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

 

STYLY JÓGY A CVIČENÍ

 

Yoga je vhodná pro každého a začít se dá kdykoliv v každém věku.

Hatha Yoga klidnější hodina a vhodná pro začátečníky, kde se pozice provádí pomaleji a soustředíme se hodně na práci s dechem a nebude chybět ani závěrečná relaxace s aroma oleji.

Vinyasa Yoga v rychlejším teplu prohřejeme svaly, tělo se krásně protáhne a posílí, pracuje se hlavně se středem těla a provádí se balanční pozice. Po hodině se budete cítit plní energie a skvěle naladění :-)

Power Yoga Základem power yogy je Pozdrav Slunce a prohřátí celého těla, následně se dělají pozice pro posílení a na zaver nechybí relaxace. Jejím cvičením získáte úžasně zpevněné a vitální tělo. 

Yin Yoga příznivě ovlivňuje proudění životní energie do buněk a orgánů celého těla. Významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje jin jóga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Aby tohoto efektu bylo docíleno, setrvává se v pózách nejméně 5 minut, hodina je tedy pomalá a velice příjemná.

Meditace je jedním z nejlepších prostředku transformace mysli. Meditační praxe podporuje a rozvíjejí koncentraci a pozornost, emocionální stav, pozitivní myšlení, vnitřní klid a rovnováhu a mnoho dalšího… Zapojením se do určité meditační praxe se naučíš vzory a zvyky své mysli a to jakým způsobem funguje a praxe ti nabízí prostředky a způsoby k vypěstování nových pozitivnějších způsobů bytí na všech úrovních a ve všech oblastech života. S pravidelnou praxi a trpělivostí těchto změn dosáhneš i ty a soustředěný stavy mysli se může prohloubit v hluboký vnitřní klid a mír ve tvé duši. Takové zkušenosti s meditační praxi mohou mít transformační účinek a mohou vést k novému chápání a prožívaní života.

 

Těhotenská jóga tzv. Gravid yoga

 Těhotenství je požehnáním a tak je potřeba přizpůsobit i jógovou praxi, aby byla bezpečná a příjemná. Zaměříme se na oblasti, které je potřeba uvolnit, zrelaxovat a naopak posílíme části těla, které to potřebují. Lekce je pohodová a přizpůsobena každé ženě na míru, dle jejich pocitů a prožitků.

 

Spiral Stabilization

-bolesti zad

-skolióza

-výhřez disku

-špatné držení těla 

-kondiční trenink sportovců

A co je vlastně SPS system? Systém cviků s pružným lanem, které pomáhají správně zapojit tzv. spirální svalové řetězce. Díky špatným pohybovým návykům jsou tyto spirální řetězce ochablé, jiné, tzv. vertikální, jsou zároveň velmi přetěžované a dochází k nerovnováze a dysbalancím.
Každý cvik obsahuje protažení, posílení, relaxaci, stabilizaci a nácvik rovnováhy. Páteř se může protáhnout směrem vzhůru a posílí se svalovy korzet, ktery drží naši páteř a správné držení těla a vyrovnání svalů symetricky.
Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny.