Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

 ABSTRAKTNÍ UMĚNÍ

 Vítejte v Galerii obrazů, kde najdete díla z tvorby umělkyně Aleny Polákové. 

Alena vystudovala uměleckou školu v Brně a umění se věnuje již od malička. Výstavy a vernisáže pravidelně pořádá v Brně, v Praze i dalších městech. Především se specializuje na díla na objednávku šitá přímo na míru klientovi.

Jedinečná umělecká moderní díla, která pozvednou Váš prostor, harmonizují a léčí. Originální obrazy abstraktních technik jsou nadčasovým kouskem a budou tak ozdobou Vašeho interiéru.

Některé obrazy jsou v provedení se zakomponováním pravých kamenů, které mají léčivé účinky a umocňují konkrétní pozitivní aspekty, které chcete pozvednout ve svém životě. Podporují energie lásky, zdraví, prosperity, hojnosti, odvahy a naopak odstraňují negativní energie a bloky.

Díla se tvoří na zakázku přímo na míru pro Vás nebo si můžete vybrat obraz z nabídky. 

 

Máte individuální přání nebo zájem o konzultaci? Neváhejte mě kontaktovat  zde

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Soul full of Sunshine 100 × 160 cm

Rok: 2022

prodáno 

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Wings 120 x 100 cm

Rok: 2023

volný k prodeji

Autorka: Alena Poláková 

Název: Abundance 170 x 80 cm

Rok: 2023

Prodáno 

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Connection 100 x 100 cm

Rok: 2023

 

 

Autorka: Alena Poláková 

Nazev: Inspirace 150 x 40 cm

Rok: 2023

Obraz symbolizuje hravost, růst, lehkost, propojení a úspěch.

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Waves of life 80 cm × 120 cm

Rok: 2023

prodáno 

 

Autorka: Alena Polákova

Název: Spirit of Nature 120 × 90 cm

Rok: 2023

prodáno 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Vlny klidu 60 × 160cm

Rok: 2022

prodáno 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Ring in the sand 100 × 90 cm

Rok: 2022

 

Autorka: Alena Poláková 

Nazev: Gold river

Technika: epoxy art

Rok: 2022

 

Autorka: Alena Poláková

Název: Vacay (150 x 100 cm)

Popis: Kombinace barev znázorňující letní pohodu, čerstvý vzduch, hřejivé paprsky slunce, lahodnou zmrzlinu nebo vlny moře. Obraz po celý rok navodí příjemnou náladu a přinese atmosféru dovolené přímo do Vašeho interiéru.

Technika: acrylic pouring

Rok: 2020                             

Cena: na vyžádání 

 

Název: Radost ze života (100 x 120 cm)

Popis: Harmonické vlny, znázorňují plynulost života, proudění volné energie, radost, veselost z okamžiku a variabilitu. Kontrast barev udává inspiraci a přináší kreativitu. Zamyšlení nad protiklady jakožto důležitým prvkem k pochopení sounáležitostí, pokoře a vděčnosti a celkovému štěstí a naplnění.  Léčivé kameny ruší napětí, blokády, zvyšují sebedůvěru, harmonizují tělo i duši, pomáhají k nabrání nových sil a povzbuzují lásku, dodávají odvahu a vytrvalost.       

Technika: akryl

Léčivé kameny: křišťál, achát extra, achát pestrý, karneol, fluorit modrý, černá septárie, granát

Rok: 2019                                                              

 

 

Název: Moderní chuť (100 x 50 cm)

Popis: Obraz v zemitých tónech v kombinaci se zlatou je velice příjemným doplňkem interiéru. Zlatá je barva hojnosti, a tak přitahuje skvělé příležitosti, nabídky a dostatek všeho. Abstraktní styl je velice vzdušný a moderní. Znázorňuje lehkost se kterou, když se spojíme, skvěle se nám daří. Jsme na vlně štěstí, víme kam míříme a kdybychom na chvíli zapomněli řídit náš směr vše dopadne dobře. Můžeme si dovolit uvolnit se nebýt stále ve střehu. Dostali jsme se totiž do fáze, kdy máme kolem sebe stabilní zázemí, skvělou společnost a fungující systém, který nás nezradí.

Technika: akryl

Léčivé kameny: hematit, záhněda, avanturín

Rok: 2019                                                       

 

 

 

Název: Universe (130 x 80 cm)

Popis:                 Vesmírná energie, která působí jako obnovující a nekonečný zdroj.

Dílo zachycuje vznik, počátek, vývoj, sílu, pohyb, jednotu, život, štěstí, hojnost, harmonii, nekonečno.

                Obraz celkově harmonizuje prostředí i osoby, které jsou v jeho přítomnosti. Rozvíjí skrytý potenciál u osob, pomáhá zhmotnit a projev přání, touhy a sny. Přináší radost, odstraňuje stres, zvyšuje sebedůvěru. Smaragd přivolává lásku, věrnost a posiluje spojení ve vztahu.

                Největší energetické místo tohoto díla je právě uprostřed. Tam, kde je mezera mezi oběma částmi obrazu, je přesně impulz vzniku obrazu a stejně tak jeho dosah je daleko přes okraje obrazu směrem ven.

V obraze jsou zakomponované energetické a léčivé kameny v surové podobě, což má větší hodnotu.

Zvolené barvy zlatá a stříbrná mají silné pozitivní účinky.

Technika: akryl

Léčivé kameny: křišťál, růženín, ametyst, sodalit, kalcit orchidea, turmalín, smaragd, obsidán

Rok: 2019

 

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Nightlife in the city 200 × 150 cm

Rok: 2019

Prodáno 

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Komunikace 120 × 90 cm

Rok: 2019

Popis: Tok energie proudící zleva i zprava v kombinaci světlých i tmavších odstínů symbolizují komunikaci. Komunikaci otevřenou, kde se vždy obě strany dostávají ke společnému středu nebo i na stranu druhou čímž poukazují na shodu, dobré vztahy, empatii a zároveň vnímání vlastní hodnoty a svých hranic. V obraze jsou zakomponované léčivé kameny pro vztahy a komunikaci.

 

Autorka: Alena Poláková 

Název: Sunlight 100 × 100 cm

Rok: 2019

 

 

Název: Fragrance of love (100 x 50cm)

Technika: akryl

Léčivé kameny:křišťál, růženín, citrin, fluorit, onyx, jaspis, hematit, amazonit, heliotrop 

Rok: 2016

Popis:

Vůně lásky. Vše, co si představíme pod tímto pojmem. Zamilovaný polibek mladého páru, malé dítě, které si hraje se vší radostí s novým štěnětem, teplé sluneční paprsky a čerstvá jahodová zmrzlina, žena, která se připravuje na rande a namaluje si rtěnkou své rty, láska ke svým bližním v našem srdci, šálek horkého čaje nebo teplé čokolády, sušenky a naše oblíbená kniha, procházka po jarní vykvetlé louce a paprsky slunce na naší kůži, ranní sprcha a před odchodem z domu na sebe rozprášíme kapky oblíbeného parfému. To vše a mnohem více zahrnuje tento obraz – přináší nám neustálou vůni lásky a pocit tepla, bezpečí, pohody a harmonie.

 

 

Název: Flow (80 x 40cm)

Technika: akryl

Léčivé kameny:křišťál, růženín, angelit, achát, ametyst, granát, prehnit

Rok: 2019

Popis: Flow znamená v překladu tok, proudit nebo plynout.  Tento obraz znázorňuje plynulé radostné proudění v našem životě tak, abychom neustrnuli na jednou místě, ale stále měli dostatek objektivního pohledu na svět. Vše je tak jak má být. Stačí se jen otevřít životu a jeho kouzlu a darům, všímat si krás kolem nás a být laskaví k sobě i k druhým. Proud je harmonické dílo plné pozitivních vibrací a léčivých kamenů, přispívá k nabrání nových sil, léčí energii prostoru, přináší vytrvalost, jistotu a toleranci k druhým, chrání před krutostí a symbolizuje světlo na Zemi.

 

Název: Strom plodnosti (100 x 50cm)

Technika: akryl

Léčivé kameny:křišťál, růženín, ametyst, citrín, fluorit, onyx, hematit, amazonit, jantar

Rok: 2018

Popis:

Strom plodnosti jako symbol stabilních kořenů, zázemí, a plodných výsledků a úspěšných kroků. Vnáší do prostoru harmonii, sílu, stabilitu, rozhodnost, příjemnou atmosféru, pohlcuje negativní energie a elektrosmog. Čistí prostor a vnáší světlo a pozitivní nadhled do života lidí, kteří se setkají s jeho vlivem.

Obraz je vhodný pro rodinu, jako ochranný a podpůrný element.

 

 

Název: Divine (100 x 100cm)

Technika: akryl

Léčivé kameny:křišťál, růženín, záhněda, sluneční kámen, citrín, karneol, hematit, avanturín, prehnit

Rok: 2019

Popis: Někdy je v našem nejlepším zájmu a pro naše nejvyšší dobro se na chvíli zastavit a nevzpírat se osudu. Naslouchat své intuici, symbolům a následovat božské vedení. Cesta, která je vytvořena pro nás, po které naše kroky jdou a srdce se přitom usmívá radostí. Cítíme, že přesně takhle to má být. Nalezneme nové zkušenosti, přichází obohacující zážitky, nabereme vítr do našich plachet a jedeme napříč svému osudu beze strachu a obav z budoucnosti, s důvěrou v život a naše božského vedení.

Barva stříbra a zlatá jsou symbolem hojnosti. Stříbrná podporuje naši intuici, cítění a myšlení, eliminuje negativní energii, je barvou telepatie a meditace. Zlatá představuje vyšší a božské síly, moudrost a pochopení.  Symbolizuje majetek, finance, štěstí a úspěch.

 

 

Vlny úspěchu (prodáno)

 

Záře (prodáno)

 

Harmonie (prodáno)

 

 Zlatý strom (prodáno) 

 

Zemské živly (prodáno)